“Це нечесно”: у ВООЗ стурбовані глобальною нерівністю у вакцинації

Вакцинація від ковіду

Всесвітня організація охорони здоров’я засудила багаті країни за створення великих запасів вакцини від COVID-19, а також ліків і засобів захисту. В організації наголосили, що провал чесного розподілу цих ресурсів “підживлює”спалахи коронавірусу по всьому світу.

Як передає УНІАН з посиланням на CNBC, провідні епідеміологи ВООЗ озвучили свої міркування в ході прямої онлайн-трансляції, на якій відповідали на питання, .

Так, у ВООЗ стурбовані глобальною нерівністю у вакцинації. Поки в бідних країнах процес імунізації від коронавірусу застопорився, деякі багаті країни вже вакцинували більшу частину свого населення і нещодавно почали надавати бажаючим третю, додаткову дозу вакцини.

“Це не просто нечесно, не просто аморально, це продовжує пандемію… і в результаті люди продовжують вмирати”, – заявила експертка ВООЗ з COVID-19 Марія Ван Керкхове.

У серпні у ВООЗ закликали розвинені країни призупинити проведення “бустерних” щеплень принаймні на два місяці і направити надлишки вакцини бідним країнам. Організація позначила дедлайн –до грудня в усьому світі мають вакцинувати 40% населення.

У США, де повну імунізацію пройшли вже 53% населення, третє щеплення від COVID отримали вже 1,3 млн осіб. В ЄС повністю вакциновані 57% населення. Додаткове щеплення вводять у Франції і Великій Британії.

Водночас в Африці повністю вакциновані всього 3% населення. З нинішніми темпами вакцинації, 80% африканських країн будуть нездатні щепити хоча б 10% свого населення, найбільш вразливого для коронавірусу.

“З риторикою все добре – вона про те, щоб ділитися, про справедливість. Але в реальності, коли доходить до справи, ці продукти доступні, вони накопичуються в країнах, їх не поширюють”, – висловився директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуація Майк Райан.

Головне зображення: pexels

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: