Дистанційне навчання через карантин: за яких умов його можуть запровадити

Дитина вчиться онлайн

Інформація щодо запровадження дистанційного навчання на території всієї України є недостовірною. 

Про це повідомляють на офіційній сторінці Міністерства освіти України.

“У 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовують з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря № 9, постановою Кабінету Міністрів України № 1236, а також згідно з Рекомендаціями щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Найближчим часом Україна може перейти в “жовту” зону – головний санлікар

Рівень епідемічної небезпеки встановлюють одночасно на території всіх регіонів рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативою Міністра охорони здоров’я. Рішення розміщують на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України за покликанням.

Також у Міносвіти уточнили: для очного навчання потрібно, щоб 80% співробітників у колективі закладу освіти мали щеплення. Тоді школи зможуть працювати у разі встановлення «жовтого» або «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки у регіоні.

Як пояснили у Міністерстві охорони здоров’я, навчальний процес може організовуватися за одним із трьох можливих сценаріїв. “Зелений” рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності) передбачає, що відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам’ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.

“Жовтий” та “помаранчевий” рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності) передбачають, що відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог.

Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства.

Водночас, за умови “червоного” рівня епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності) відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Для інших здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, у тому числі дистанційно.

Головне зображення: pixabay

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: