Українсько-американська компанія запустила ракету-носій Alpha. Але щось пішло не так

Джерело: https://hromadske.ua/posts/kompaniya-firefly-aerospace-ukrayincya-polyakova-vpershe-zapustila-raketu-nosij-alpha-ne-vse-vidbulosya-vdalo

Аерокосмічна компанія Firefly Aerospace, яку заснував український бізнесмен Макс Поляков, вперше запустила ракету-носій Alpha. Однак під час підйому на першому етапі вона зазнала певних аномалій та вибухнула.

Про це повідомили у компанії.

Запуск ракети планувався на 3 вересня о 4:00 за київським часом, але зворотний відлік раптом припинився. Інженери переглянули дані щодо першої спроби запуску, після чого ракету спробували запустити ще раз о 4:59. Так, Alpha запустили з бази Ванденберг космічних сил США в Каліфорнії.

Ракета стартувала, однак вже незабаром у компанії повідомили про певну аномалію під час підйому на першому етапі. У трансляції Firefly Aerospace було видно, як ракета вибухнула у небі.

У компанії відзвітували, що транспорт було втрачено. Там додали, що ризик для співробітників Firefly був мінімальний, оскільки перед запуском зворотного відліку очистили майданчик та всі навколишні території.

Наразі у компанії збирають дані щодо інциденту.

Ракета Firefly Alpha ㅡ двоступенева ракета надлегкого класу, що здатна виводити корисне навантаження масою до 1000 кілограмів на низьку навколоземну орбіту. Водночас на сонячно-синхронну орбіту Firefly Alpha може виводити до 630 кілограмів вантажу.

Як зазначають у компанії, ця ракета призначена саме для комерційних запусків малих супутників, а вартість доставки в розрахунку на кілограм вантажу є найнижчою серед ракет цього класу. Усього один запуск багаторазової ракети-носія Firefly Alpha обійдеться у 15 мільйонів доларів.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: