Науковці порівняли вакцини Moderna та Pfizer: які результати

Джерело: https://thehill.com/policy/healthcare/570177-moderna-vaccine-creates-twice-as-many-antibodies-as-pfizer-research

Дослідження імунної відповіді показало, що вакцина Moderna дає вдвічі більше антитіл, ніж вакцина Pfizer-BioNTech. Такими є результати дослідження Американської медичної асоціації, пише The Hill.

Дослідники проаналізували рівень антитіл у бельгійських медичних працівників після того, як вони отримали обидві дози вакцин. Серед них 688 були вакциновані Модерною та 959 –  Пфайзером.

Серед тих, хто раніше не був інфікованим, у вакцинованих Модерною рівень антитіл в середньому становив 2881 одиницю на мілілітр, у порівнянні з реципієнтами Pfizer, в яких нараховували 1108 одиниць на мілілітр.

Читайте також: Без втрати нюху та смаку: які симптоми тепер найчастіше супроводжують ковід

Учасники, які раніше заразилися COVID-19, повідомили про вищий рівень антитіл, підвищивши загальний середній показник серед усіх учасників до 3 836 одиниць на мілілітр для Moderna та 1444 одиниць на мілілітр для Pfizer.

Згідно з дослідженням, рівень антитіл у тих, хто отримував Модерну, був вищим у інфікованих, неінфікованих та у різних вікових категоріях.

Читайте також: Де і якою вакциною цього тижня можуть щепитися тернополяни

Дослідники сказали, що різницю в рівнях антитіл потенційно можна пояснити більш високим вмістом мРНК у вакцині Модерна та більшим інтервалом між початковим та другим щепленням. Другу дозу Moderna вводять  через чотири тижні після першого щеплення, тоді як вакцину Pfizer –  через три тижні після першого щеплення.

Тестування антитіл проводили до щеплення та через шість-десять тижнів після другої дози. Дослідження виявило, що найвищим є рівень антитіл в осіб до 35 років.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: