Друге місце за кількістю медалей: підсумки першого дня Паралімпіади для України

За підсумками першого дня Паралімпіади у Токіо, команда з України – на другому місці за кількістю здобутих медалей.

Змагання розпочалися у восьми видах спорту: фехтуванні, плаванні, баскетболі, велотреку, регбі, кінному спорті, голболі та настільному тенісі.

Перші комплекти нагород розіграли у фехтуванні, плаванні та велотреку. Фінали двох із трьох видів спорту (плавання та фехтування) пройшли за участю українських спортсменів. Загалом у перший день Паралімпійських Ігор у Токіо розіграли 24 комплекти нагород.

За підсумками фіналів, що відбулися у перший день змагань, паралімпійська збірна України здобула вісім нагород. Одна з них – золота: плавчиня Єлизавета Мерешко виграла заплив на дистанції 50 метрів вільним стилем у класі S6 (параатлети цього класу використовують для руху тільки тулуб та руки).

Найбільшу кількість медалей здобули українські плавці – п’ять. Ще три нагороди здобули українські фехтувальники, двом із яким – Артему Манькові та Олені Федоті вдалося виграти срібну медаль Паралімпіади-2020.

Які ж медалі отримала українська збірна за перший день Паралімпійських ігор.

– “золото”: Єлизавета Мерешко (плавання, 50 метрів, вільний стиль, клас – S6);
– “срібло”: Антон Коль (плавання, 100 метрів, спина, клас – S1), Артем Манько (фехтування на візках, шабля, клас – А), Олена Федота (фехтування на візках, шабля, клас – B), Максим Крипак (плавання, 50 метрів, вільний стиль, клас – S10), Олексій Вірченко (плавання, 100 метрів, батерфляй, клас – S13);
– “бронза”: Євгенія Бреус (фехтування на візках, шабля, клас – А), Анна Гонтар (плавання, 50 метрів, вільний стиль, клас – S6).

Завдяки вісьмом нагородам паралімпійська збірна України замикає топ-5 медального заліку Токіо-2020.

У перший змагальний день медалі змогли виграти представники 24 збірних. Очолює медальний залік Австралія, яка виграла 10 медалей, шість з яких – золоті.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО