Від початку року в області зафіксували понад 6,5 тис. звернень щодо домашнього насильства

Джерело: https://tp.npu.gov.ua/news/Informacziya/z-pochatku-roku-policzejski-oblasti-sklali-3250-adminprotokoliv-za-vchinennya-domashnogo-nasillya/

За сім місяців 2021 року до територіальних підрозділів поліції області надійшло 6 644 повідомлення про домашнє насильство. Левова частина цих звернень – від жінок.

Як розповідає старший інспектор відділу дільничних офіцерів  управління превентивної діяльності поліції Тернопільщини Дмитро Адамович, за результатами проведених перевірок поліцейські склали 3 250 адмінпротоколів на сімейних дебоширів та розпочали 174 кримінальних провадження, з яких 76 проваджень за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України.

Виїхавши на місце події, правоохоронці вивчають ситуацію, опитують свідків, очевидців та з урахуванням результатів оцінки ризиків приймають рішення щодо  винесення термінових заборонних приписів кривднику. За сім місяців винесено 1 684 таких приписів.

Читайте також: Небезпека вдома: як домашнє насильство впливає на дітей?

На профілактичному обліку поліції області за вчинення домашнього насильства перебуває 2 837 осіб, з них 312 – це жінки.

Якщо ви стали жертвою або очевидцем насильства – телефонуйте 102. Вчасно надана інформація та допомога можуть врятувати чиєсь здоров’я або навіть й життя.

Нагадаємо, влітку 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі» № 1604-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня 2021 року. Документ дає змогу постраждалій особі отримати відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих унаслідок домашнього насильства.

Читайте також: Що таке домашнє насильство, або насильство в сім’ї? 

Вказані правопорушення караються накладенням штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом на строк до 10 діб.

За повторні правопорушення, вчинені протягом року, передбачений штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адмінарешт на строк до 15 діб.

Контакти для тих, хто потребує допомоги:

– безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства 0-800-500-335 (зі стаціонарних телефонів),

– 116-123 (з мобільних телефонів),

– 102 (поліція).

Отримати психологічну допомогу можна також за цілодобовим телефоном (0352) 287 92 9 у Тернопільському обласному центрі соціально-психологічної допомоги “Родина”.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: