Які спеціальності цього року були найпопулярнішими серед абітурієнтів

Джерело: https://www.unian.ua/society/u-minosviti-pidbili-poperedni-pidsumki-cogorichnoji-vstupnoji-kampaniji-novini-ukrajini-11516134.html

Цьогоріч під час вступної кампанії абітурієнти подали понад 1,4 млн електронних заяв.

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

Він також розповів, що за результатами подання електронних заяв на вступ до вишів для здобуття освітнього ступеня бакалавр та магістр на основі повної загальної середньої освіти  зареєстровали понад 1 млн електронних заяв. Цікаво, що цьогоріч паперові заяви становили всього 1% від загалу для цієї категорії вступників.

“Незважаючи на діючий адаптивний карантин на території України, вступна кампанія пройшла у звичні терміни та у спокійному, діловому режимі. І цьому сприяла не тільки організація закладами вищої освіти процесу вступу на високому рівні, а і те, що цьогоріч суттєво розширено можливості для подання заяв в електронному вигляді”, – наголосив Шкарлет.

Рейтинг спеціальностей за кількістю поданих заяв, за словами міністра, очолює філологія, на яку подали 76 тис. 505 заяв.

Лідирують також правові, управлінські, гуманітарні та ІТ-спеціальності, вони серед абітурієнтів найпопулярніші. Десяте місце посідає спеціальність “маркетинг” – 36 тис. 146 заяв.

Щодо університетів, до яких подавались вступники, то рейтинг закладів вищої освіти за кількістю поданих заяв традиційно очолює Київський національний університет імені Тараса Шевченка (54 тис. 387 заяв).

Наразі, як розповів Сергій Шкарлет, свій намір навчатися на бюджеті підтвердили 88,9% вступників.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: