«Не змогли отримати навіть мінімальний результат»: як українці здають іспит з державної мови

Джерело: https://mova.gov.ua/news/ispit-na-viznachennya-rivnya-volodinnya-derzhavnoyu-movoyu-pidsumki-pershogo-misyacya-provedennya

Із 7 652 осіб, котрі вже перевірили свої знання з української мови, півтори сотні не змогли набрати навіть мінімальний результат.

В офіційному повідомленні пресслужби Нацкомісії зі стандартів державної мови вказано, що за перший тиждень іспит склали 1 228 охочих, за другий – 1 660, за третій – 1 878 осіб, і за четвертий – 2886 осіб.

Понад 150 українців під час перевірки рівня володіння державною мовою не змогли отримати навіть мінімальний результат. Кількість «провалів» на іспиті не перевищує 2%.

“Претенденти реєструються в системі, самостійно обираючи час і місце складання іспиту. Для людей вже доступні 70 центрів, в яких приблизно 12 000 осіб зможуть скласти іспит протягом серпня. Після затвердження порядку скасування заяв на здачу іспиту процес подачі заяви може спростити процедуру”, пояснюють в Нацкомісії.

Щодо отримання результатів іспиту на рівень володіння державною мовою, то тестову його частину автоматично перевіряє комп’ютер, а другу, творчу частину – екзаменатори.

Після перевірки робіт, кожен, хто складав іспит, отримує сертифікат із зазначеним рівнем володіння державною мовою. Нацкомісія повідомляє, що за перший місяць вже 3 412 осіб отримали свої сертифікати:  рівня А2 – 3 особи; рівня В1 – 29 осіб; рівня В2 – 240 осіб; рівня С1 – 1 075 осіб; рівня С2 – 2 065 осіб.

До слова, також з 16 липня обов’язковим стало складання іспиту на рівень володіння державною мовою для претендентів на посади держслужбовців. Згідно з новими стандартами Нацкомісії, іспит для таких людей тепер триватиме 30 хвилин.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: