Знати імена батьків та не сходити зі стежки: чого варто навчити дітей перед виїздом на природу

Джерело: https://www.facebook.com/sergey.vishnevsky.10/posts/1867780133351859

Відпочинок на природі йде дітям на користь, сприяє їхньому інтелектуальному та емоційному розвитку. Однак, часто будь-яка деталь привертає увагу малечі і тоді вони можуть відбитися від дорослих і заблукати. У літній сезон схожі ситуації частішають, адже сім’ї відпочивають у лісі, в горах та інших незнайомих місцях. Які правила має знати дитина вже з 5 років, та що робити, якщо вона все ж загубилася. 

Добу в Карпатах біля Говерли шукали 6-річного Олексія, який загубився під час підйому на найвищу вершину України. Поки чи не вся країна слідкувала за перебігом пошуків, соцмережі поділилися на два табори: одні не розуміли, як можна було загубити в горах дитину, інші закликали не звинувачувати батьків та родичів, а нагадати, як варто поводитися на природі і дорослим, і дітям.

Рік тому інструктор із виживання Сергій Вишневський вже склав алгоритм дій у такій ситуації. Тоді на Харківщині загубилася 6-річна дівчинка. Вчасно її знайти не вдалося – дитина померла від переохолодження. Тож не дивно, що допис інструктора з виживання у фейсбуці тоді поширили десятки користувачів. Пан Сергій пояснив, що можна зробити кожному з батьків, щоб така ситуація не повторилася з його дитиною. Наводимо його поради від першої особи.

Потрібно навчити дитину вже з 5 років:

1) знати свої ім’я та прізвище.

2) знати ім’я та прізвище мами і тата.

3) запам’ятати адресу проживання. Це складно, але щоденні повторення дають ефект.

4) Знати, що якщо загубився в місті, потрібно підійти до поліцейського або зайти в магазин і сказати продавцю, що загубився. Бажано взагалі залишатися на місці, і чекати коли тебе знайдуть.

5) Якщо загубився в лісі або в полях, не можна сходити з дороги. І не можна сходити з асфальтованої дороги на ґрунтову. Також краще залишатися на місці, де збагнув що загубився, або на великому перехресті.

6) Якщо загубився в лісі, в полі або в степу, потрібно знайти лінію електропередач і йти за нею.

7) Якщо на вулиці холодно, потрібно максимально загорнутися, закрити всі ґудзики, надіти капюшон, і не втрачати тепло. Можна ще під куртку між шарами одягу напхати сухої трави і тоді буде тепліше.

8) Не потрібно кричати просто так. Сяде голос і коли пошуковики будуть йти поруч і кликати, не буде сил їм відповісти.

9) Знати, що таке сторони світу, що сонце сідає на заході, а світає на сході. Час від часу можна перевіряти дитину в формі гри.

Що потрібно зробити батькам:

  1. Купуйте навіть 5-річній дитині простий кнопковий мобільний телефон. Нехай там буде ліхтарик, нехай буде сім-карта без грошей, але ви зможете завжди додзвонитися до малечі. Ці прості «нокії» і «асістенти» мають непоганий прийом зв’язку і там, де смартфони не ловлять мережу, вони можуть працювати. Смарт-годинник з телефоном – мотлох, максимум для контролю дитини в школі в місті. Також в простих кнопкових дзвонилках зазвичай дуже довго тримає батарея і при включеному ліхтарику на телефоні шукати дитину буде набагато легше. Навчіть її включити ліхтарик і вийти на відкрите місце. Вогник діода можна помітити на відстані двох кілометрів. 
  2. На один з бігунків дитячої куртки повісьте мініатюрний свисток. Вони зазвичай недорогі й дрібні. Голос сяде, а у свисток подути завжди зможе навіть знесилена дитина. Навчіть свистіти на кожен десятий видих. За пальчиками покажіть.
  3. Купіть собі потужний пошуковий ліхтар. Багато з них китайські, однак прийнятної якості можна знайти навіть за 400 грн. Промінь повинен бити на 100 метрів як мінімум і регулюватися за розміром плями. У заростях його потрібно розширювати, в полі робити вузьким і сильним.
  4. Приготуйте «термінову» аптечку. Кровоспинні засоби, протиопікові, антиалергічні, бинти, зеленки, шприци – вони повинні бути складені в одну зручну сумку (старий шкільний рюкзак з минулого навчального року як варіант). Її можна схопити і вибігти з квартири або будинку. Оперативні засоби завжди повинні бути упаковані і готові до використання і перенесення.
  5. Приготуйте собі комплект міцного взуття і одягу на випадок термінової необхідності ходити по пересіченій місцевості. Вона може бути будь-яка: рибальська, мисливська або спец-форма військових. 
  6. Купіть наймасштабнішу карту свого району в паперовому вигляді. Не зайвим буде повісити її в дитячій, аби діти краєм ока дивилися і вивчали її. Даруйте малечі цукерки за правильні відповіді, мотивуйте як хочете, але діти повинні знати де живуть і що поруч знаходиться. Також ця карта може дуже допомогти при пошукових роботах.
Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: