Студенти-контрактники мають право на компенсацію до 18% від вартості навчання

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3296914-studentamkontraktnikam-nagadali-pro-pravo-na-kompensaciu-do-18-vartosti-navcanna.html

В Україні працює система податкової компенсації за оплату навчання. Це стосується дошкільної, шкільної, вищої і інших видів навчання.

Платник має право вимагати від держорганів повернення частини суми, витраченої на навчання за попередній рік. Максимальна знижка дорівнює 18%.

Отримати її можуть громадяни України, у яких офіційне працевлаштування та які виплачують податки державі.

Якщо по-простому, вона передбачає, що людина, яка офіційно працює, має офіційну заробітну плату, відповідно, платить податки державі, має право отримати компенсацію за своє навчання, навчання дитини, чоловіка, дружини. За шкільну освіту, позашкільну освіту, за вищу освіту знижка становить 18%. Тобто, якщо ви в минулому році витратили 100 тис. грн на освіту, то цьогоріч пишеться заява, і вам компенсують 18 тис. грн, – пояснив засновник Всеукраїнського освітнього центру SetStud Олександр Кондратюк.

Тобто в 2021 році можна отримати гроші за 2020 рік навчання. При цьому заява має бути подана не пізніше грудня 2021 року.

Заява подається до податкового органу. Зі списком потрібних документів Олександр Кондратюк радить ознайомлюватися безпосередньо перед подачею заяви на компенсацію, адже вимоги можуть змінюватися.

Детальніше із вимогами та переліком документів, які потрібно мати до заяви, ви можете ознайомитись за посиланням.

Автор статті: Юля Пацкаль
Теги: