Кому та коли підвищать пенсії в Україні

Джерело: https://suspilne.media/155165-koli-ta-komu-zaplanovane-pidvisenna-pensij-v-ukraini-poasnue-ministerka/

Міністерство соціальної політики України планує до кінця 2021 року провести два підвищення пенсій: у жовтні для 75-літніх, з 1 грудня – за мінімальною гарантією для людей з 65-років. Також продовжаться доплати за «віковою лінійкою».

Про це повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна у ефірі UA:Перший за 12 серпня.

За словами чиновниці, Міністерство соціальної політики спершу провело моніторинг соціальних груп і запланувало підвищити пенсії саме тим, кому фінансово найважче.

Планується, що до кінця року середня пенсія в Україні може сягнути позначки у 3900 гривень, що на 200 грн більше за ту, котру виплачують людям нині.

Щодо доплат за «віковою лінійкою», то Марина Лазебна наголосила на їхній регулярності і сказала, що пенсіонерам даватимуть додаткові гроші щомісячно.

У 2020 році ми започаткували так звану «вікову лінійку» адресних соціальних допомог пенсіонерам (доплат до пенсій — ред.). Ми розпочали з 80-літніх. Кожному пенсіонеру, який має вік 80+, ми давали по 500 гривень у 2020 році. У 2021 році з 1 жовтня ми будемо давати по 400 гривень людям, кому від 75 до 80 років. На майбутнє — на наступний рік я хочу, щоб ця “вікова лінійка” була продовжена і вже ми подбали про 70-літніх людей, — зазначила пані Марина.

Автор статті: Юля Пацкаль
Теги: