Україна почала жити в борг у природи – Держекоінспекція

Джерело: https://www.epravda.com.ua/news/2021/08/10/676739/

З 8 серпня українці почали використовувати більше ресурсів, ніж навколишнє середовище країни може відновити за рік.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці в Facebook.

Ця дата була розрахована дослідниками організації Global Footprint Network. Щорічно фахівці аналізують використання природних ресурсів в різних країнах і на планеті в цілому і визначають День екологічного боргу. Для всієї Землі він настав 29 липня. Ресурси нашої планети не безмежні. Забруднюючи воду токсичними речовинами, засмічуючи землі пластиком та хаотично видобуваючи корисні копалини людство наближує Землю до повного виснаження. А це – невтішне майбутнє для всієї цивілізації, – написав Андрій Мальований.

За його словами, єдиний вихід для людства – змінити підхід до споживання ресурсів. Для цього кожен повинен зменшити свій екологічний слід – обсяг використаної енергії, води.

Прості звички, як раціональне споживання водних і енергетичних ресурсів, зменшення генерування сміття, застосування принципу мінімалізму під час покупок – зможуть врятувати наше майбутнє, – наголошує голова Держекоінспекції.

Він додав, що якщо щороку День екологічного боргу буде зменшуватися на 5 днів, то вже в 2050 році обсяг споживання ресурсів дорівнюватиме обсягу їх відновлення.

І зараз в Україні динаміка позитивна – минулого року ця дата настала 24 липня – на два тижні раніше. Сподіваюся, що весь світ також буде вживати заходів, щоб пересунути день боргу і гармонія з планетою буде досягнута, – підсумував Андрій Мальований.

Автор статті: Юля Пацкаль
Теги: