Як отримати свідоцтво про вакцинацію від COVID-19

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3293738-lasko-rozpoviv-ak-otrimati-svidoctvo-pro-vakcinaciu-vid-covid19.html

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 можна отримати у сімейного лікаря.

Міжнародні сертифікати про проведення вакцинації сьогодні доступні. Ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря або лікуючого лікаря після того, як вам провели щеплення два рази вакциною проти COVID-19. У нас всі вакцини визнані ВООЗ, тому на кожну з них сімейний лікар вам видасть міжнародний сертифікат про проведення вакцинації, – повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він додав, що це свідоцтво не має бути обов’язково на жовтому папері, як вважають у деяких медзакладах.

Не на жовтому бланку, як шукають. А роздруківка з печаткою лікаря і закладу. Все. Це міжнародний сертифікат, який визнається, оскільки він передбачений міжнародними медико-санітарними правилами, – сказав Ляшко.

Він додав, що ковідний електронний сертифікат введений ЄС додатково. Наразі після технічної експертизи український ковід-сертифікат повністю відповідає вимогам ЄС.

Зараз завершується бета-тестування, дошліфовуються юридичні аспекти, і в українців буде ковідний сертифікат, аналогічний тому, що в ЄС. Тому нам для подорожей не потрібний буде міжнародний сертифікат, ми подорожуватимемо по електронному документу, – сказав Ляшко.

Автор статті: Юля Пацкаль
Теги: