На Тернопільщині зафіксовано нові випадки штаму коронавірусу «Дельта»

Джерело: https://ternopilcity.gov.ua/news/51579.html

6 серпня у Тернополі відбулося чергове онлайн-засідання оперативного штабу для боротьби з коронавірусом, під час якого медики проінформували про стан епідеміологічної ситуації в області та громаді, зокрема.

 Наразі Тернопільська область перебуває у зеленій карантинній зоні, проте впродовж останніх двох тижнів спостерігається локальне зростання кількості інфікувань COVID-19, зокрема в два рази зросла кількість хворих у Тернопільській громаді. За останні 10 днів у Тернополі лабораторно підтверджено 88 випадків коронавірусної хвороби, найбільша частка інфікованих – це особи віком від 18 до 49 років (63 особи). Серед хворих також є двоє медиків та четверо дітей.  Тижневий відсоток перевищення епідпорогу наразі у Тернополі не спостерігається, проте станом на 6 серпня інтенсивний показник захворюваності у місті складає 43,2% при загальнообласному – 20,5%. Хочу наголосити, що окрім британського штаму коронавірусу, який здебільшого циркулював у місті та області раніше, станом на сьогодні в області зафіксовано 52 випадки штаму коронавірусу «Дельта». Тож очікувано, що «Дельта» поступово поширюватиметься в межах області.—  Юрій Дементьєв, директор ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» ,

Як застерігають лікарі-епідеміологи, відповідно до дослідження, проведеного науковцями з Китаю, концентрація вірусу в організмі зараженої людини від штаму «Дельта» у тисячу разів більша. Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус у зовнішнє середовище, що сприяє поширенню інфекції серед інших людей. Тому він є більш заразним та контагіозним, тобто швидше передається. Якщо особа не вакцинована, ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби після зараження штамом «Дельта», набагато вища. Небезпека полягає й в тому, що ризик інфікування «Дельтою» спостерігається високим серед дітей, підлітків та молоді. Єдиний спосіб вберегтися – вакцинуватися.

Тож, основним та найбільш ефективним методом захисту від захворювання, в першу чергу від важкого перебігу, це – вакцинація від коронавірусної хвороби.

Враховуючи вищезазначене, учасниками штабу прийнято наступні рішення:

  • працівникам міської ради, комунальних підприємств і організацій скористатися можливістю здійснити вакцинацію щодо коронавірусної хвороби COVID-19. Від вакцинації звільняються громадяни за медичними протипоказами на підставі довідки від сімейного лікаря;
  • З 15 вересня 2021 року у разі відмови працівників від вакцинації, керівникам виконавчих органів, комунальних підприємств і організацій здійснювати щотижневий допуск таких працівників до місця праці за наявності негативного ПЛР-тесту.
  • Тернопільському міському управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Тернопільському районному управлінню поліції ГУНП в Тернопільській області, управлінню патрульної поліції у Тернопільській області, управлінню муніципальної інспекції посилити роботу в частині контролю за дотриманням протиепідемічних заходів, особливо за діяльністю торгових, торгово-розважальних центрів, закладів громадського харчування та громадським транспортом.
Автор статті: Тетяна Шабанова