Вже за два тижні в Україні прогнозують новий спалах COVID-19

Таке прогнозують експерти Київської школи економіки (KSE).

Там зазначили, що в більшості областей зростає рівень госпіталізацій, що свідчить про можливий спалах уже впродовж наступних двох тижнів.

Експерти кажуть, що в зоні ризику перебувають Дніпропетровська, Одеська, Донецька, Житомирська, Закарпатська та Хмельницька області. Загалом там фіксують половину всіх госпіталізацій у країні.

Умовно регіонами «тимчасової безпеки» в KSE називають Київ, Полтавську, Сумську та Чернігівську області, де від тижня до тижня фіксують коливання в бік спадання на плато.

Зараз ми ще не говоримо про початок спалаху в країні, адже госпіталізації перебувають на рівні плато навколо малих чисел і збільшення є наслідком коливань. Однак упродовж найближчого тижня ми очікуємо, що госпіталізації вже будуть перевищувати виписки, — каже керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганиченко.

Що стосується летальності, то в середньому кількість померлих за добу в Україні становить 15 людей. За оцінками Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, смертність в Україні перебуватиме на рівні плато і найближчим часом.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко попереджав, що на тлі зростання захворюваності на COVID-19 в Україні можуть відновити жорсткі коронавірусні обмеження (локдаун). Він закликав людей вакцинуватися проти коронавірусу, щоб уникнути спалахів хвороби.

Ці заходи пов’язують із поширенням штаму «Дельта», який, за даними ВООЗ, наявний уже щонайменше у 111 країнах світу.

Також у МОЗ наголошували, що вакцинованим українцям можуть надати певні привілеї в разі наступного локдауну — зокрема дозволити відвідувати ресторани й кінотеатри.

Автор статті: Тетяна Шабанова