Нові правила в’їзду до України почнуть діяти з 5 серпня

Джерело: https://www.eurointegration.com.ua/news/2021/07/30/7126047/

Згідно з рішенням, громадяни, які виїхали за кордон до початку дії постанови, зможуть повернутися в Україну безперешкодно.

Нові правила перетину державного кордону, ця постанова, набере чинності 5 серпня. Вона була опублікована вчора і набирає чинності через сім днів після моменту опублікування. Буде змінено певний алгоритм перетину державного кордону, – сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

З 5 серпня перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України за умови наявності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, або довідки 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19.

Якщо такі документи відсутні, громадяни України з посвідкою на постійне проживання в Україні  встановлюють застосунок «Вдома» та беруть на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARSCoV2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

Застосунок «Вдома» не контролює і не обмежує пересування користувача перші 72 години після перетину кордону. Застосунок контролюватиме самоізоляцію з третьої доби.

Для всіх осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, діятимуть більші правила перебування на самоізоляції. Зокрема для них буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Для іноземців обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та один з таких документів: негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР;  негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

Автор статті: Юля Пацкаль
Теги: