У Тернополі обробили кущі самшиту від вогнівки

Джерело: https://ternopilcity.gov.ua/news/51031.html

На кущах самшиту у Тернополі помітили активність шкідника, від якого потерпають ці рослини у Європі.

Кущі в якийсь момент почали жовтіти та втрачати зелену масу. Для з’ясування причин проблеми фахівці управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології провели обстеження насаджень, щоб зрозуміти, як боротись з шкідником.

Обстеження підтвердило, що на самшиті у Тернополі знаходиться гусінь вогнівки.

Вогнівка самшитова — вид метеликів родини вогнівок-трав’янок, небезпечний шкідник для різних видів самшиту, батьківщиною якого є країни Азії.

Проблемою було те, що фактично усі кущі ростуть у центральній частині міста, де спостерігається скупчення людей, то ж можливість роботи із хімічними препаратами є обмеженою.

Підрядна організацієя ТОКП «Профдезинфекція»  обрали препарати, які мають максимально згубну дію на гусінь, але при цьому не шкідливі для людей.

Вранці 27 липня були проведені роботи з оброблення кущів самшиту двома препаратами – швидкої та довготривалої дії. Один із них має клейку основу та діє безпосередньо у момент потрапляння розчину на кущ, після чого популяція гусені гине. Другий препарат – тривалої дії: через корінь він потрапляє по стеблу рослини у листя, відтак личинки, які ще не встигли на момент обробки першим препаратом розвинутися, повинні загинути, не завдавши шкоди насадженням.

Проте, для досягнення ефекту у боротьбі з вогнівкою необхідно здійснити неодноразове збризкування кущів.

Автор статті: Юля Пацкаль
Теги: