19 роковини Скнилівської трагедії

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3287274-v-ukraini-zgaduut-zagiblih-u-sknilivskij-tragedii.html

Сьогодні 19 роковини Скнилівської трагедії – аварії під час авіашоу.

27 липня 2002 року на Скнилівському аеродромі  у Львові проводили авіашоу. Фігури вищого пілотажу виконував екіпаж пілотів першого класу групи «Українські соколи» полковники Володимир Топонар і Юрій Єгоров. У той день подивитися на шоу прийшли близько 10 000 осіб.

СУ-27 несподівано став падати й врізався в натовп глядачів. Літак вибухнув і запалав. Загинуло 77 людей, в тому числі – 28 дітей. Загалом постраждалими судом було визнано понад 500 людей.

Обидва пілоти встигли катапультувалися й зазнали лише незначних травм. Розслідуванням авіакатастрофи займалася Генеральна прокуратура України і спеціальна комісія Міністерства оборони України. Осіб, причетних до авіашоу, та льотчиків було визнано винними у недбалості та невиконанні плану польоту.

До відповідальності було притягнено 10 осіб, 5 з яких були виправдані. Самі пілоти не визнавали своєї провини в аварії і вказували на погану організацію шоу.

Льотчик Володимир Топонар отримав 14 років ув’язнення, а льотчик Юрій Єгоров – 8 років. У листопаді 2007 року своїм указом президент України помилував деяких обвинувачених у цій справі: зокрема, Анатолія Третьякова, скоротив строк ув’язнення Юрію Єгорову.

Після Скнилівської трагедії в деяких країнах прийняли необхідні заходи безпеки, і літаки вже не виконують карколомні фігури вищого пілотажу над головами глядачів.

Автор статті: Юля Пацкаль
Теги: