Музей Голодомору починає експедицію Україною, щоб знайти історії свідків

Джерело: https://holodomormuseum.org.ua/news-museji/zapysaty-ostanni-istorii-svidkiv-holodomoru-komanda-muzeiu-holodomoru-rozpochynaie-masshtabnu-ekspedytsiiu-po-ukraini/

Музейники відвідають 10 областей України, зокрема Донецьку та Луганську, щоб записати історії очевидців Голодомору та інтерв’ю з краєзнавцями, відшукати нові експонати й зафіксувати місця масового поховання жертв Голодомору.

Експедиційний проєкт «Голодомор: мозаїка історії. Невідомі сторінки» розпочинає команда Національного музею Голодомору-геноциду.

Музей Голодомору — це єдиний у світі музей, який розповідає про геноцид українців. Він знаходиться у Києві на вулиці Лаврська, 3.

За час експедиції працівники музею мають відвідати Херсонську, Миколаївську, Полтавську, Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Вінницьку, Хмельницьку області.

На основі записаних інтерв’ю буде створено 10 медійних відеоісторій та лонгрідів. Також усі свідчення будуть оцифровані та представлені на онлайн-платформі музею «Свідчення», де вже зберігається більше 800 історій очевидців Голодомору.

Для Музею проєкт є одним із стратегічних напрямів діяльності, адже накопичення і поширення знань про Голодомор допомагає застерегти суспільство від повторення злочину геноциду, — Михайло Костів, координатор проєкту.

Автор статті: Юля Пацкаль
Теги: