В Україні вже утилізували понад 700 доз вакцини від COVID-19

Станом на 30 травня було утилізовано 742 дози вакцини в рамках кампанії з вакцинації проти COVID-19.

Саме стільки було розбито й пошкоджено, сюди входять також дози, які не підлягають використанню, повідомили у відомстві. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на міністерство охорони здоров’я (МОЗ).

  • Covishield (AstraZeneca індійського виробництва) – 654 доз, з них лише Івано-Франківська область втратила 533 дози;
  • Coronavac (Sinovac Biotech) – 11 доз, з них Сумська область – шість доз, Хмельницька – чотири дози, Миколаївська область – одна доза;
  • Comirnaty (вакцина Pfizer та BioNTech) – 12 доз, всі втрачено в Києві;
  • AstraZeneca – 65 доз, з них 40 доз у Запорізькій області, 11 в Івано-Франківській, десять у Житомирській області й одна в Дніпропетровській.

Covishield містить 10 доз вакцини – і на їх використання є лише шість годин. Coronavac постачається в одиничних шприц-дозах. Comirnaty містить шість доз і потребує дуже низьких температур для зберігання, тому людей щеплюють, зазвичай, в одному місці. AstraZeneca містить 10 доз.

Скільки коштів було втрачено через невикористання цих доз у відомстві відповісти не можуть:

«Інформація щодо вартості та суми витрачених коштів на придбання вакцини, відповідно до вимог виробників, підписаних договорів про нерозголошення і конфіденційність, ініційованих цими світовими компаніями з бездоганною репутацією, є конфіденційна».

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: