Військовий ліцей Богуна вперше випустив курс дівчат

Військовий ліцей Богуна у травні 2021 року вперше у своїй історії випустив не лише хлопців, а й дівчат.

Першими випускницями ліцею Богуна, які два роки відучилися пліч-о-пліч з юнаками, стали 18 юнок, повідомляють військова агенція АрміяInform.

Мало не кожна ліцеїстка планує продовжити військову кар’єру та вступити до вищого військового навчального закладу. Як стверджують викладачі, дівчата не поступалися хлопцям у жодній дисципліні.

Водночас, як зауважив начальник ліцею, Герой України Ігор Гордійчук, ліцеїстки ще не остаточно звикли до суворої військової дисципліни: «Дівчатам ще трошки важко долати труднощі, тому що військова справа, розпорядок дня, розклад уроків».

Єдина відмінність у навчанні юнаків та юнок – нормативи у військовій підготовці: для жінок вони нижчі, ніж для чоловіків. Але начальник ліцею запевняє, що згодом цю нерівність буде виправлено.

«Ви хочете гендерної рівності? Закачуйте рукава і вперед. По фізпідготовці буде однаково. Ми їх готуємо, дивіться ще сьогодні, завтра буде так, а післязавтра вже буде однаково», – наголосив Гордійчук.

У новому навчальному році військовий ліцей знову відкриває свої двері для дівчат. Новобранців у спідницях буде 20. Згодом у навчальному закладі сподіваються ще збільшити кількість ліцеїсток.

Відзначимо, перший курс дівчат у Військовому ліцеї імені Богуна було набрано 2019 року.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: