Допомогу при народженні або всиновленні дитини планують збільшити

Кабінет міністрів України 26 травня підтримав законопроєкт, який передбачає збільшення обсягу державної підтримки при народженні або усиновленні дитини.

Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, у разі ухвалення документа Верховною Радою, з 1 січня 2022 року такий розмір допомоги буде збільшено з 41 тисячі гривень до 50 тисяч гривень.

«Це не остаточне збільшення: з 2023 року і в подальшому пропонується збільшення розміру такої допомоги на прогнозний показник інфляції», – сказав Шмигаль.

Іншим схваленим законопроєктом пропонується вдосконалити систему усиновлення дітей, інформує Радіо Свобода.

«Наприклад, вдосконалюється система нагляду та контролю за умовами проживання та виховання усиновлених дітей у разі зміни місця проживання. Документом також передбачається забезпечення права осіб з інвалідністю бути усиновлювачами, якщо за результатами експертизи їхня хвороба не буде перешкоджати їм виконувати батьківські обов’язки», – додав Шмигаль.

За його словами, йдеться також про встановлення максимальної різниці у віці між усиновлювачем і дитиною, що не може перевищувати 45 років та запровадження обов’язкового навчання для кандидатів в усиновлювачі.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: