Україна отримала першу оплачену партію Pfizer. Кого нею вакцинуватимуть?

В Україну привезли першу партію вакцини Comirnaty американсько-німецького виробництва компаній Pfizer/BioNTech – 117 тисяч доз. Вперше цю вакцину закупили за гроші державного бюджету, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. До кінця тижня мають привезти ще 50 тисяч доз.

Вакцину закупили через міжнародну агенцію Crown Agents.

Нею щепитимуть, зокрема, освітян, медиків, яких не щепили раніше, військовослужбовців, співробітників структур держбезпеки та іноземних дипломатів.

Вакцина від Pfizer/BioNTech під назвою Comirnaty дозволена для екстреного використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цю вакцину вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у три тижні.

Усього МОЗ домовилася про поставку в Україну 20 мільйонів доз вакцини Pfizer-BioNTech у 2021 році.

За домовленостями, перші 500 тис. доз Україна отримає вже в травні-червні, 4,5 млн доз – до вересня, решта – 15 млн доз – до кінця року.

До цього Україна вже отримувала дві партії вакцини Pfizer, але безкоштовно у рамках глобальної ініціативи COVAX. Україна отримала приблизно 590 тисяч доз.

Її розподілили для вакцинації персоналу та мешканців будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, освітян та інші групи з першого та іншого етапів вакцинації.

Вакцинацію проводитимуть мобільні бригади. За кожною людиною, яка отримала щеплення першою дозою Comirnaty/Pfizer, зарезервують другу дозу з тієї ж партії.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: