В Україні розробляють три вакцини проти COVID-19

В Україні наразі розробляють три вакцини проти коронавірусу COVID-19. Дві з них отримали державне фінансування.

Про це в інтерв’ю виданню «Сьогодні» заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Першу вакцину розробляє Інститут біології клітини у Львові, який очолює академік Андрій Сибірний. Йдеться про вакцину, де «білок коронавірусу вирощується на дріжджах». Він уточнив, що наразі науковці проводять дослідження в лабораторних умовах до вересня. Після цього розпочнеться «процес виготовлення лікарської форми і проведення доклінічних досліджень, спочатку на тваринах».

Другу вакцину розробляють в Інституті біохімії ім. Палладіна, який очолює академік Сергій Комісаренко (результат очікується восени).

«Там розробляється вакцина за схожим принципом, але за іншою технологією. Результат очікується на осінь. Також цей інститут висловив готовність провести розробку власної мРНК-вакцини. Наразі вони шукають можливість, як це зробити, зокрема, на базі вітчизняних заводів з виробництва білкової субстанції», – зазначив Ляшко.

Він уточнив, що розробку цих двох вакцин профінансував «Український фонд досліджень за конкурсною основою» (йдеться про державну інституцію Національний фонд досліджень України).

Третя ж вакцина – це розробка Михайла Фаворова і компанії «Діапроф-Мед», яку не фінансує держава. За словами Ляшка, вакцину розробляють «бізнес з групою науковців, які задекларували, що у них відбулася нейтралізація вірусу на клітинах».

Головний санлікар наголосив, що основна мета інвестицій держави у розробку вакцин – відновити їх виробництво.

Він додав, що виробництво власної вакцини – тривалий процес, оскільки клінічні дослідження будь-якого препарату триватимуть довго.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: