В Україні зміниться процедура оформлення порушень ПДР

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що в Україні зміниться процедура оформлення порушень ПДР. Тепер водії не будуть отримувати постанов про штрафи, так званих листів щастя, в разі сплати штрафу на місці.

Про це глава МВС Арсен Аваков розповів під час форуму «Україна 30. Безпека країни».

«До 90% оплати штрафів відбувається до того, як водій поштою отримає постанову про оформлення штрафу. Тому ми найближчим часом змінимо процедуру оформлення порушень ПДР і відмовимося від розсилки цих «листів щастя»», – сказав Аваков.

Таким чином можна заощадити до 6 мільйонів гривень на місяць з бюджету, зазначив глава МВС. Завдяки впровадженню камер фотофіксації порушень правил дорожнього руху, тільки за перші півроку кількість автомобільних аварій з потерпілими зменшилася втричі. Крім того, істотно знизилася кількість жертв ДТП, зазначив він.

«Ефект впровадження системи очевидний – за півроку на 48 ділянках доріг, де встановлені камери, кількість ДТП з потерпілими зменшилася втричі. Уже в цьому році кількість ДТП із загиблими і травмованими знизилася на 12%, кількість загиблих – на 17%, травмованих – майже на 15%», – сказав глава МВС.

У 2021 році планується встановити ще понад 200 таких комплексів по країні, додав Аваков.

 

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: