Україна вийшла з третьої хвилі пандемії – МОЗ

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу.

«Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки. Сьогодні відбудеться засідання комісії ТЕБ та НС і вже завтра виведемо Сумську область», – написав він на своїй сторінці у Фейсбук, передає Українська правда.

За його словами, це були надзвичайно складні 2 місяці. «Тільки нам і Богу відомо, як ми зуміли втримати ситуацію під контролем», – каже міністр.

Степанов повідомив, що третя хвиля забрала найбільше життів проти перших двох. Перші тижні вірус розвивався «шаленими темпами», кінець березня й початок квітня були найпіковішими.

«Усвідомлювали, що нам може не вистачити кисню, щоб забезпечити всю країну. Потужності на Львівському хімічному заводі не витримували та в якийсь момент частина виробничих потужностей зупинилась. Проте за ніч вдалося їх відновити. Ми весь тиждень у цілодобовому режимі розподіляли кисень по медзакладах і не залишили без кисню жодного. Наприклад, одна з міських лікарень Києва до пандемії потребувала 3 тонни кисню на місяць, а під час третьої хвилі – 5,5 тонн на добу», – розповідає глава МОЗ.

Степанов наголосив, що попри послаблення зараз «надзвичайно важливо» не розслаблятися, а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил на вихідних.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: