Вчителі не отримають надбавки за роботу в умовах пандемії COVID-19, – МОН

Міністерство освіти і науки заявило, що освітяни не отримають надбавок за роботу в небезпечних умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я під час COVID-19. Адже на це не враховані видатки у державному та місцевих бюджетах.

Про це йдеться у відповіді МОН на звернення Профспілки працівників освіти і науки щодо додаткової надбавки в розмірі 50% посадового окладу вчителів.

Так, у Міносвіти повідомили, що реалізація запропонованої пропозиції щодо встановлення освітянам додаткової надбавки в розмірі 50% ставки за роботу в небезпечних умовах праці потребуватиме суттєвих додаткових витрат.

«За інформацією Міністерства фінансів, зазначені видатки у державному та місцевих бюджетах на 2021 рік не враховані», – зазначили у МОН.

Водночас у Міністерстві освіти і науки додали, що встановлювати такі доплати і надбавки до заробітних плат мають право керівники закладів у межах фонду заробітної плати, який затверджений в кошторисах доходів і видатків.

Так, працівникам закладів освіти для компенсації за роботу в небезпечних умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я директором може бути установлена надбавка за складність і напруженість у роботі у розмірі до 50 відсотків ставки заробітної плати,
– відповіли в МОН.

Окрім того, у МОН повідомили, що відомство зверталось до регіональних Департаментів освіти і науки з рекомендацією спрямовувати залишки освітньої субвенції на забезпечення проведення дистанційного навчання та преміювання вчителів. Зокрема, встановлення їм надбавок.

«Місцеві органи виконавчої влади можуть самостійно приймати рішення щодо встановлення стимулюючих виплат педагогам», – відповіли в МОН.

 

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: