В Україні хочуть підвищити пенсії чорнобильцям: Рада схвалила законопроєкт за основу

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №4555 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».

За проєкт закону проголосували 340 народних депутатів.

«Проєкт акта розроблено з метою встановлення рівних можливостей пенсійного забезпечення окремих категорій осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю», – йдеться у пояснювальній записці.

Документ пропонує врегулювати забезпечення права громадян вищеназваних категорій на отримання державної пенсії, обчисленої з п’ятикратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Згідно із законопроєктом, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячну компенсацію сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи пропонується виплачувати повністю незалежно від заробітної плати, пенсії чи іншого доходу.

У пояснювальній записці вказано, що для реалізації документу знадобляться додаткові 526,5 млн грн на 2021 рік (для виплат у липні – грудні). Водночас з урахуванням індексації пенсійних виплат у 2022 році сума додаткових видатків становитиме 1 158 млн грн на рік (10-відсоткова індексація), у 2023 році – відповідно 1 262 млн грн на рік (9-відсоткова індексація).

Автор статті: Тетяна Шабанова
Теги: