Рада ухвалила закон про «суд у смартфоні»

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроект №5246, який запроваджує електронний документообіг у кримінальному процесі. Закон уже отримав негласну назву «суд у смартфоні». Документ підтримали 272 депутати.

Законопроект авторства президента Володимира Зеленського розглядався як невідкладний.

Закон пропонує зрівняти правовий статус паперових і електронних документів у кримінальному процесі, щоб зменшити бюрократизацію. У законі прописано створення інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування, яка забезпечить створення, збирання, зберігання, пошук, обробку і передачу матеріалів у кримінальних процесах.

Системою зможуть користуватися слідчі, дізнавачі, прокурори, слідчі судді, суд, захисники та інші учасники кримінального провадження. Це має значно полегшити взаємодію суду, сторони обвинувачення і сторони захисту.

Всі матеріали досудового розслідування, які знаходяться у цій системі, зможуть передаватися в електронній формі, на таких же правах, як і в паперовій формі. Підписання та узгодження документів буде доступно за рахунок електронного підпису.

 

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: