У МОЗ оприлюднили графік поставок вакцин від коронавірусу

Поставки вакцин від коронавірусу в Україні будуть здійснюватися відповідно до погоджених з виробниками графіків і підписаними контрактами. Одна частина препаратів прибуде до кінця квітня, інші – протягом травня.

За словами міністра охорони здоров’я України Максима Степанова в ефірі телеканалу «Інтер», згідно з підписаними і оплаченими контрактами Україна найближчим часом повинна отримати 3,9 млн доз вакцини. Міністр зазначив, що це тільки за прямими договорами.

«Додайте ще сюди ініціативу COVAX, яка повинна була з середини лютого надати вакцину, ми мали б не менше 5,5 млн доз», – додав Степанов.

Глава МОЗ також зазначив, що отримано підтвердження на поставку вакцини від Sinovac Biotech. Очікується, що до кінця квітня в Україну прибуде 500 тисяч доз і ще 1 млн протягом травня.

«Від COVAХ отримали підтвердження на поставку 1,4 млн доз протягом травня, з яких 473 тисячі доз Pfizer», – уточнив він.

Степанов також розповів про виділені державою коштів на закупівлю вакцин в Україні. За його словами, міністр фінансів рахує в грошах, а він змушений рахувати в життях.

«І мені потрібно, щоб статистика по ковіду, і в графі – летальні випадки була 0. Це моя основна мета. І як громадянин, як міністр, якщо мені потрібні кошти, байдуже звідки їх забиратимуть, тому що це життя людей і здоров’я», – підкреслив він.

Глава МОЗ зазначив, що спочатку мова йшла про 15,1 млрд гривень, і він наполягає на виділенні саме цієї суми на закупівлю вакцин.

«В результаті отримали близько 4 млрд, зараз додатково зробили перерозподіл ще 6 млрд, але ми їх забрали з бюджету міністерства охорони здоров’я з вимогою повернути ці кошти протягом 3 місяців, і міністр фінансів буде робити. Однак гроші потрібні і на закупівлю препаратів у 2022 році, оскільки термін вакцин закінчиться», – додав Степанов.

Теги: