МОЗ хоче пришвидшити вакцинацію: що планують робити?

Міністерство охорони здоров’я хоче пришвидшити темпи вакцинації проти коронавірусу й сподівається забезпечити можливість щеплення 60-70% дорослого населення України до кінця 2021 року.

Як повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу ,  президент Володимир Зеленський підписав указ на виконання рішення РНБО щодо створення національного плану з імунопрофілактики. Дорожня карта щодо вакцинації буде інтегрована в цей план.

Цей план має передбачати відповідальність органів влади щодо забезпеченості вакцинами й проведення імунопрофілактики.  Влада хоче до кінця року забезпечити можливість вакцинації 70% дорослого населення України.

«Один із основних посилів, що до кінця 2021 року ми повинні вакцинувати переважну більшість населення України – дорослого населення, тобто старше за 18 років. Забігаючи вперед, хочу сказати: це буде зроблено у 21-му році. Загальна кількість населення, яку треба вакцинувати, щоб досягти колективного імунітету,, почати досягати його – це не менше 60%. Ми хочемо збільшити цю кількість і довести її до 70%. Принаймні дати можливість до 70% громадян зробити відповідне щеплення», – додав Степанов.

В Україні зараз є 11,5 тисяч кабінетів для щеплень. Якщо в одному кабінеті можуть робити до 40-50 щеплень, то країна здатна робити до 450-500 тисяч щеплень на добу. Зараз не усі кабінети задіяні для щеплень проти COVID, зазначив очільник МОЗу.

Теги: