Як підписати декларацію з сімейним лікарем – інструкція від ЦГЗ

Центр громадського здоров’я нагадав, як можна підписати декларацію з сімейним лікарем.

«Сімейний лікар — це перепустка для отримання безоплатних медичних послуг у комунальних і деяких приватних закладах. А також до безоплатного тестування на COVID-19 та вакцинації», — зазначили у відомстві.

Як підписати декларацію?

Спершу потрібно обрати сімейного лікаря з переліку. Перевірити, чи цей лікар ще не заключив максимально можливу кількість декларацій можна тут.

Далі потрібно внести особисті дані на сайті сервісу Helsi у реєстраційну форму, або звернутися в медзаклад, щоби ваші дані внесли в систему “Електронне здоров‘я”. Із собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон.

Останнім кроком потрібно підписати декларацію. Можна записатися до лікаря або звернутися до реєстратури. Уповноважена особа медзакладу роздрукує із системи «Електронне здоров’я» два примірники декларації для перевірки, один із яких — ваш. Необхідно перевірити та підписати їх.

У МОЗ наголошують, що ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму «Доступні ліки» (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Теги: