В Україні запровадять електронний лікарняний: як він працюватиме?

Міністерство охорони здоров’я України планує найближчим часом запустити електронний лікарняний. Певний час він буде існувати паралельно з паперовим.

Про це повідомив на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

За його словами, такий лікарняний має можливість отримати пацієнт, який є в електронній системі охорони здоров’я, відома його історія, він має історію звернень до лікаря.

«Ми маємо бачити, хто виписав, коли, який діагноз чи звертався пацієнт раніше до лікаря, чи він вчора з’явився в системі і лікар просто по своєму бажанню виписує ці листи… Для того, щоб знизити всі ризики, нам було важливо, що це стало електронно», – розповів Кучер.

Як це працюватиме на практиці?

  1. Пацієнт звертається до лікаря.
  2. Лікар оглядає хворого та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я відповідно до категорії: наприклад, вагітність та пологи, професійне захворювання тощо.
  3. Через веб-інтерфейс медичної інформаційної системи вносяться дані в електронну систему охорони здоров’я.
  4. В електронній системі охорони здоров’я формується електронний листок непрацездатності для передачі по іншим зацікавленим органам.  

Нагадаємо, Верховна рада зобов’язала Кабінет міністрів ввести Електронний реєстр лікарняних з 1 лютого 2021 року. Парламент прийняв відповідний проект постанови №4243.

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я анонсували, що повноцінно електронні лікарняні почнуть працювати на початку 2021 року.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: