Україна уклала договір з Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини

Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на поставку 10 мільйонів доз вакцини проти Covid-19, про що у лютому домовлялися президент України Володимир Зеленський та головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла. Про це повідомили в Офісі президента у вівторок, 6 квітня.

Безпосередньо переговорним процесом щодо постачання препарату в Україну за дорученням глави держави займався керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Вакцина буде поставлена в країну протягом 2021 року, а перша партія очікується вже у найближчі місяці.

Президент України наголосив, що українці мають бути забезпечені сертифікованою якісною вакциною якнайшвидше – це є одним пріоритетом влади.

«Висловлюємо подяку доктору Альберту Бурле і його колегам за підтримку українського народу в цей важкий час», – сказав керівник Офісу президента.

Він додав, що співпраця з американськими фармацевтичними компаніями буде продовжуватися і розширюватися.

Що це за вакцина?

Вакцина від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) показала 95-відсоткову дієвість у різних вікових, статевих, расових та етнічних групах, а також практичну відсутність побічних ефектів. Вакцину Pfizer схвалили в Європейському Союзі, Великій Британії та США.

Pfizer – так звана РНК (мРНК)-вакцина, яка використовує частину генетичного коду вірусу. Замість того, щоб вводити в організм слабкий або неактивний антиген, вона вчить клітини організму виробляти «протеїн шипів коронавірусу». Це спонукає імунну систему утворювати антитіла для боротьби з вірусом.

Pfizer і BioNTech розраховували випустити до 1,3 млрд доз — до кінця 2021-го. Однак її можна зберігати лише за -70 градусів за Цельсієм. Вартість вакцини становить 19,5 доларів за дозу (для вакцинування однієї людини необхідно ввести дві дози).

Як свідчать результати дослідження, вакцина запобігає передачі коронавірусу на 89,4%. Згідно із висновками, вакцина не тільки діє проти хвороби, але й перешкоджає передачі коронавірусу. Встановлено, що вакцина на 89,4% ефективно запобігала зараженню Sars-CoV-2. Ці дані можуть бути вирішальним для подальшого перебігу пандемії у майбутньому.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: