В Україні переглянуть квоти з працевлаштування людей з інвалідністю

В Україні будуть переглядати квоти з працевлаштування людей з інвалідністю – зокрема, пропонується розробити систему податкових пільг для працедавців, що працевлаштовують більше осіб з інвалідністю, ніж передбачено діючою нормою в 4%.

Про це повідомляється за підсумками засідання міжвідомчої робочої групи під головуванням прем’єра Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської, на якому презентували проєкт Національної стратегії безбар’єрності.

«Роботодавці матимуть гнучкі можливості щодо виконання норми працевлаштування, як через пряме працевлаштування, так і через замовлення послуг та товарів у підприємств, власниками яких є особи з інвалідністю, або благодійних внесків на розвиток доступного середовища.

До прикладу, пропонується розробити систему податкових пільг для працедавців, що працевлаштовують більше осіб з інвалідністю, ніж передбачено діючою нормою в 4%, та створення прогресивної шкали сплати санкцій за невиконання норми, тощ» – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що уже найближчим часом розпочнуть процес широкого громадського обговорення, після чого, у квітні, фіналізований та погоджений з усіма стейкхолдерами документ буде затверджений Кабміном.

Теги: