Одружитися в Україні буде простіше

Після реформи децентралізації ради об’єднаних територіальних громад втратили право оформляти шлюб, реєструвати народження дитини і смерть. Народні депутати вирішили виправити становище і внесли відповідний законопроєкт.

Подробиці законопроєкту оприлюднив Обозреватель.

Проблема виникла через те, що об’єднані і укрупнені територіальні громади, створені на базі міст обласного значення шляхом добровільного приєднання не можуть виконувати функції РАЦСів. Через цей бюрократичний негаразд жителям колишніх сільських, селищних і міських рад доводилося їхати в адміністративний центр для отримання послуг РАЦСу. Часто люди долали по 30-40 кілометрів, а вирішення питань вимагало додаткових візитів до адміністративного органу.

Проблему має вирішити законопроєкт, запропонований нардепом Юрієм Камельчуком. Після його прийняття люди зможуть реєструвати народження, шлюб і смерть на базі міст обласного значення.

Нагадаємо, в 2020 році за даними Міністерства юстиції в Україні народилося майже 300 тисяч осіб, померло – 616 тисяч громадян, зареєстровано 167 тисяч шлюбів. Таким чином, ця послуга буде мати попит.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: