Для досягнення глобальної гендерної рівності потрібно ще 136 років

Аналітики Всесвітнього економічного форуму заявляють, що для досягнення глобальної гендерної рівності потрібно ще майже 136 років. Попередня оцінка становила майже 100 років.

Як пише CNN Business, про це йдеться у новому звіті Всесвітнього економічного форуму. Організація вимірює рівність за чотирма критеріями:

  • участь в економічному житті й можливості;
  • освіта;
  • здоров’я;
  • політичні можливості.

Дані, досліджені організацією, показали, що розрив у політичних можливостях значно збільшився з часу попереднього звіту за 2020 рік, тоді як участь в економічній діяльності покращилася лише незначно, інформує Суспільне.

«Ми сподіваємося, що цей звіт послужить закликом до дій для лідерів, щоб зробити гендерний паритет центральною метою нашої політики й практики з управління постпандемічним відновленням на благо нашої економіки й суспільства», — сказав директор Всесвітнього економічного форуму.

Група підрахувала, що для повного подолання економічного гендерного розриву потрібно ще 268 років. Ці дані ще не цілком відображають вплив пандемії, яка може погіршити ситуацію.

«Прогрес у напрямку гендерного паритету сповільнюється у. кількох великих економіках і галузях. Частково це пов’язано з тим, що жінки частіше працюють у секторах, які найсильніше постраждали від карантину, в поєднанні з додатковим тиском, пов’язаним з наданням допомоги у себе вдома», — попередила організація.

Попри те, що частка жінок серед кваліфікованих фахівців зростає, нерівність у доходах і невелика кількість жінок на керівних посадах, як і раніше, створюють проблеми.

Під час пандемії жінки втрачали роботу частіше, ніж чоловіки, а знаходять роботу вони рідше, ніж чоловіки. Коли школи та інші установи для дітей закривалися, жінки «непропорційно» брали на себе догляд за дітьми, роботу по дому і догляд за людьми похилого віку. Це посилило стрес і знизило їх продуктивність.

Крім того, жінки недостатньо представлені в секторах, які захищені від економічного впливу пандемії, таких як хмарні обчислення, інженерія та штучний інтелект.

Загальний гендерний розрив є найменшим у країнах Північної Європи: Ісландія, Норвегія, Швеція, Фінляндія і Швеція входять в першу п’ятірку. США посідають 30 місце у цьому питанні.

Теги: