Депутати хочуть збільшити держмито на реєстрацію шлюбу і доручення

Народні депутати зі «Слуги народу» готують до розгляду у Верховній Раді проект закону №3236-1, яким пропонують осучаснити ставки державного мита. Таке мито стягується за вчинення дій в інтересах юридичних і фізичних осіб і за видачу документів, що мають юридичне значення.

Зараз для видачі більшості ставок держмита використовують неоподатковуваний мінімум доходів громадян – 17 грн.

Через вкрай низький розмір коефіцієнтів, який використовується для обчислення ставок державного мита, і відсутність зростання неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, фактичний розмір більшості мит є напрочуд низьким, і, ймовірно, не покриває навіть собівартості здійснення касових операцій – не кажучи вже про оплату робіт співробітників держорганів, що надають такі послуги, – йдеться в повідомленні Центру аналізу суспільних фінансів і публічного управління.

За словами аналітиків, законопроект повинен це виправити, а бенефіціарами змін повинні стати місцеві бюджети.

У разі ухвалення цього проекту закону, найбільш відчутних змін зазнають:

  • державне мито за реєстрацію шлюбу зросте з 0,85 грн до 119 грн;
  • за посвідчення заповітів – з 0,85 грн до 170 грн;
  • за посвідчення довіреностей на право користування і розпорядження майном, крім транспортних засобів – з 0,51 грн до 119 грн;
  • за посвідчення інших доручень – з 0,34 грн до 170 грн.

У той же час, аналітики стверджують, що до проекту закону не надано фінансово-економічне обґрунтування з відповідними розрахунками.

Державне мито – грошова сума, що стягується в нотаріальних конторах, органах МЗС, МВС, відділах державної реєстрації актів цивільного стану, міських, сільських, селищних радах та інших уповноважених на те органах за вчиненням ними дій з об’єктами нерухомого майна та видачу документів, що мають юридичне значення.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: