Від квітня діятимуть нові безкоштовні послуги для вагітних жінок — НСЗУ

Вагітним українкам надаватимуть безкоштовні послуги, а на ведення вагітності в амбулаторних умовах буде передбачено окремий пакет.

Саме такі та інші нововведення безкоштовних послуг для вагітних жінок діятимуть з 1 квітня 2021 року.

Відтепер Медичний заклад та Національна служба здоров’я України (НСЗУ) укладатимуть контракт, а вагітні зможуть отримувати певний обсяг медичної допомоги безкоштовно.

Також у Національній службі здоров’я нагадали, що пацієнтка має право на вибір закладу, де спостерігати вагітність.

Згідно з пакетом медичної допомоги, з 1 квітня 2021 року жінки безкоштовно можуть пройти спостереження вагітності — від взяття під нагляд, розробки індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику та його виконання.

Також вагітні українки зможуть пройти необхідні лабораторні аналізи та інструментальні обстеження.

Згідно з пакетом послуг, вагітні жінки ще зможуть пройти профілактику, отримати направлення до перинатального консиліуму, профільних дитячих спеціалістів, у стаціонар при необхідності, пройти заняття у «Школі відповідального батьківства», отримати повну інформацію щодо перебігу вагітності жінки, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів.

Національна служба здоров’я України також нагадала, що пацієнтка має право на вибір закладу, де спостерігати вагітність, навіть незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання.

Більше детальніша інформація щодо медичної допомоги вагітним оприлюднена на сайті НСЗУ.

Теги: