Пенсійний фонд запустив калькулятор для обчислення пенсій

Пенсійний фонд України розробив електронний сервіс, який дозволяє розрахувати розмір майбутньої пенсії. Для цього потенційному отримувачу потрібно мати кваліфікований електронний підпис. Про це йдеться на сайті фонду.

У користувача є можливість самостійно внести інформацію про страховий стаж, набутий до 1 січня 2004 року – маються на увазі періоди трудової діяльності та інші періоди, які враховуються при призначенні пенсії.

Страховий стаж та заробітна плата обчислюються на основі даних, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Сервіс за результатами обчислення стажу (в т.ч. з урахуванням додатково внесеної інформації) відповідно до статті 26 Закону України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування визначає право на призначення пенсії та дату, в яку виникне таке право.

Розмір пенсії визначається у поточних цінах виходячи з припущення, що розмір заробітної плати буде таким, як на час розрахунку Пенсійним калькулятором.

Результати розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті та доступні для перегляду в будь-який час.

За результатами обчислення надається розрахунок пенсії та складові такого розрахунку (помісячний розрахунок коефіцієнтів заробітної плати, страховий стаж, розмір пенсії за формулою, доплата за понаднормовий стаж тощо).

Теги: