В Україні найбільше хворих на коронавірус серед людей старше 50 років

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що серед хворих на коронавірус найбільша кількість осіб старше 50 років

Про це він заявив у коментарі Інтерфакс-Україна.

«Люди похилого віку все ще у червоній зоні ризику. Найбільше хворих людей – у вікових групах 50-59 років, а також 60 років і старше», – зазначив Ляшко.

Він зауважив, що в Україні структура захворюваності за віком практично не змінилася з 2020 року.

«Останнім часом було багато інформації про те, що на коронавірус стали більше хворіти молоді люди, на відміну від 2020 року, коли хворіли переважно люди віком 60+. Ми проаналізували помісячно вікову частку хворих із серпня 2020 року до березня 2021 року. Такий самий аналіз зробили і щодо вікової частки померлих із діагнозом «коронавірусна хвороба». І побачили, що в Україні структура захворюваності за віком майже не змінилася», – повідомив Ляшко.

Він також заявив, що останні три місяці спостерігається зростання захворюваності у віковій групі 60+, у цій групі також найбільш критичний перебіг захворювання.

«75-80% усіх летальних випадків реєструють саме у цій віковій групі. Саме тому ця група є пріоритетною для вакцинації, і їх вакцинація розпочнеться відразу після медиків», – повідомив Ляшко.

Він додав, що журнал The Lancet опублікував дані про те, що ймовірність повторного інфікування COVID-19 вище у віковій групі 65 і старше – у 47,1% випадків перенесена хвороба захистила від повторного інфікування. Водночас для людей молодше 65 років такий показник становить 80,5%.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: