Як тернополянам дізнатися, чи вони перехворіли на COVID-19?

Чимало жителів Тернопілля так і не знають, чи хворіли вони вже на коронавірус. Адже симптоми легкого перебігу COVID-19 і справді дуже складно відрізнити від ГРЗ або грипу.

Медики розповіли, на які симптоми слід звертати увагу і як гарантовано переконатися, що ваша застуда насправді була COVID-19.

«Симптоми легкого перебігу коронавірусу схожі на ГРЗ. Лише меншою мірою це нежить, а більшою – це кашель і головний біль, ближче до грипу. Але, в принципі, ніякої специфічності немає. Втрата нюху і смаку – це притаманне не всім. Дійсно, дуже поширений симптом, у 60% людей проявляється втрата нюху і смакових відчуттів. Температура при легкій формі теж не характерна. Може бути 37 і вище, а може і зовсім її не бути», – пояснює Тернополянам лікар Андрій Роханський.

Тому, за словами медика, єдиний точний метод перевірки того, чи перехворіла людина COVID-19, є проста лабораторна діагностика.

«Чи був у вас коронавірус, можна встановити лише лабораторним шляхом. Все дуже і дуже просто. На другий-третій тиждень після хвороби людина йде в лабораторію і здає тест на імуноглобуліни G (зараз це не дорого) і дізнається, що з нею сталося. Багато форм коронавірусу дуже складно відрізнити від ГРЗ, особливо якщо вони дуже легкі. Тому – лише за результатами ІФА-тесту на антитіла», – резюмував лікар.

До слова, медики не рекомендують використовувати ІФА на антитіла для виявлення активної фази COVID-19 – лише для підтвердження імунітету постфактум.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: