В Україні може з’явитися новий вид пенсій

В Україні може з’явитися ще один вид пенсійних виплат – пенсія за особливі заслуги для громадян, які були відзначені грамотою Верховної ради України або почесною грамотою ВР.

Законопроєкт № 3002а, запропонований комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, опублікований на сайті Верховної ради України.

Передбачається, що пенсії зможуть отримувати люди, які «за роки Незалежності України зробили вагомий особистий внесок у різних сферах життєдіяльності, що мають заслуги перед Українським народом у становленні та зміцненні країни як демократичної, соціальної, правової держави, сприяли забезпеченню прав і свобод громадян, розвитку демократії, парламентаризму та громадянської злагоди в суспільстві, брали активну участь у законотворчій діяльності та були нагороджені почесною грамотою Верховної ради України або грамотою Верховної ради України».

Зазначається, що народні депутати підтримують відповідне внесення змін до закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», але поки що не можуть досягти згоди з приводу того, якою має бути ця пенсія — довічною або одноразовою.

Теги: