Локдаун на Великдень: чого чекати українцям?

У МОЗ готуються до Великодня, щоб даний період минув для медичної системи з найменшим навантаженням. Для цього також комунікують з релігійними лідерами щодо важливості вакцинації від коронавірусу.

Як інформує Molbuk, втім, точних прогнозів щодо поширення коронавірусу та імовірності локдауну через можливий спалах поки немає. Про це розповів головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко пояснив, що прогнози епідситуації щодо коронавірусу будуть більш точними після завершення зимово-весняного епідеміологічного періоду.

«Чим ближче сам Великдень, тим більшими і реальнішими у нас будуть прогнози епідситуації. Адже зараз у нас спостерігається активний спалах у Західній Україні. Подивимося, чи буде він поширюватися на Центр і Схід, або ж все-таки цей зимово-весняний (епідеміологічний) період завершиться у нас ще до Великодніх свят», – пояснив Ляшко.

За його словами, спрогнозувати, якою буде ситуація із коронавірусом наразі складно, зокрема, через стрімку появу нових мутацій COVID-19. Ляшко пояснив, що передусім нині підготовка МОЗ полягає у бесідах із релігійними лідерами щодо необхідності вакцинації від коронавірусу. Він уточнив, що насамперед, це стосується людей похилого віку.

«Чи готуємося ми до Великодня? Готуємося. Ми до всього готуємося. Але питання полягає в тому, що вірус така зараза, яка також готується до всіх наших кроків і мутує, і нам треба ці мутації виловлювати. Ми працюємо зараз з релігійними лідерами, і їхня заява про доцільність і необхідність щеплення — це один з наших спільних продуктів», – додав Ляшко.

Теги: