Кабмін хоче розширити коло отримувачів житлово-комунальних субсидій

9 березня відбулася нарада під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо стану розрахунків населення за житлово-комунальні послуги, повідомляє пресслужба Кабміну.

Учасники наради обговорили шляхи та пропозиції стосовно врегулювання ситуації із заборгованістю за ЖКП. У нараді взяли участь Міністр соціальної політики Марина Лазебна, в. о. Міністра енергетики Юрій Вітренко, представники Міністерства фінансів і Міністерства розвитку громад та територій, керівництво НАК «Нафтогаз» і народні депутати.

«Необхідно розробити комплексне рішення, яке дасть змогу погасити вже наявну заборгованість. Водночас держава надалі підтримуватиме тих громадян, хто не може сплачувати за комунальні послуги», – зазначив прем’єр-міністр.

За підсумками наради Денис Шмигаль дав доручення профільним міністерствам опрацювати можливість розширення кола отримувачів субсидій, зокрема провести відповідну роботу щодо інформування населення про можливість отримання такої допомоги, а також створити інструмент, який допоможе населенню звіряти розрахунки з постачальником.

Крім того, Мінфіну разом з Міненерго було доручено напрацювати механізм щодо вирішення проблеми протермінованої заборгованості, а Мінрегіону спільно з місцевою владою провести комунікаційну роботу для запобігання подальшого зростання боргів за житлово-комунальні послуги.

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: