У Раді зареєстрували законопроєкт на захист прав покупців нерухомості

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який покликаний захистити права громадян при купівлі квартир.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила співавторка проєкту закону, заступниця голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк

Інвестування в житлову нерухомість в Україні перетворилося на ризик, бо людей підступно чекають зміни технічних характеристик без згоди інвестора; подвійні перепродажі об’єкта, оскарження права власності на майбутнє нерухоме майно та багато іншого, − зазначила Шуляк.

За її словами, законопроєкт №5059 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», зокрема, передбачає, що продаж квартир здійснюватиметься лише за умови реєстрації будинку і кожної квартири як окремого об’єкта майнових прав. А реєстрація будинку здійснюватиметься лише за наявності всіх дозвільних документів. Окрім того, майбутнім покупцям гарантуватимуть, що вони отримають саме той проєкт, за який платять. Проєктом також пропонується алгоритм контролю покупця за змінами будь-яких технічних характеристик об’єкта, гарантування добудови об’єкта незавершеного будівництва тощо.

Все це − запорука того, що в майбутньому ми не матимемо проблемних «Аркад», «Укрбудів» тощо, – запевнила депутатка.

При цьому вона нагадала, що при Мінрегіоні створено Міжвідомчу робочу групу для вирішення проблем постраждалих від будівельних афер.

У складі Міжвідомчої робочої групи при Мінрегіоні ми вже поступово підводимо до проблемних будинків комунікації та готуємо документи для здачі в експлуатацію. Поки що це точкове реагування на ситуацію, але маю надію, на держ- і місцевих рівнях ми комплексно її вирішимо, − додала Шуляк.

 

Автор статті: Тетяна Шабанова
Теги: