МОН розглядає чотири варіанти проведення ЗНО

В умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні розглядають чотири моделі, від яких залежить умови проведення Зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році.

Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді», пише Четверта студія.

«Сьогодні рік пандемії, ЗНО — було, є і буде основним елементом вирівнювання можливостей щодо вступу випускників закладів загальної і середньої освіти до закладів вищої освіти. Були певні дискусії, але на сьогодні вони залишились лише в площині організації ЗНО на 2021 рік. Тобто, в залежності від розвитку епідеміологічної ситуації, від розвитку коронавірусної інфекції, ми маємо розуміти, яким чином діти будуть складати ЗНО. Тому, на сьогодні, і на комітеті обговорювалось, чотири питання розвитку подій щодо складання ЗНО», — сказав Шкарлет.

Зі слів міністра, наразі істотних змін в процесі формування щодо заочників, інших категорій, не передбачається.

Голова комітету Верховної Ради України з питань освіти Сергій Бабак додав, що це питання справді розглядали на комітеті, двічі, разом з представниками Міністерства освіти і головним санітарним лікарем Віктором Ляшком.

На комітеті, за його словами, обговорювали потенційні моделі розвитку ситуації у зв’язку з захворюваністю.

«Ми повернемось до цього питання у середині березня на комітеті, у нас буде фінальне рішення в залежності від розвитку ситуації з пандемією. Але це не буде стосуватись ЗНО і питань ЗНО в частині вступу до закладів вищої освіти — це буде розглядатись лише питання складання ДПА у вигляді ЗНО чи добровільно, як це було минулого року… Це єдиний з елементів, який може поки що розглядатись. Інших моделей ми не розглядали. У нас є 4 моделі, в залежності від того, чи буде все дуже добре або дуже погано, ми визначимось з цією моделлю приблизно в другій половині березня», — пояснив він.

Український центр оцінювання якості освіти повідомив раніше, що у березні обере варіант проведення ЗНО/ДПА в залежності від епідситуації.

Теги: