Новий український правопис залишиться чинним до ЗНО, − глава Мін’юсту

Новий український правопис діятиме, як мінімум, до кінця зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Про це заявив у Фейсбуці глава Мін’юсту Денис Малюська.

«Щодо «скасованого» (насправді ні) українського правопису минулого четверга Окружний адміністративний суд м. Києва виніс судове рішення, яким визнав протиправною та скасував постанову Кабінету Міністрів України «Питання українського правопису» від 22/05/2019 №437 зазначене вище рішення НЕ набрало законної сили і НЕ набере найближчим часом, оскільки ми подамо на нього апеляційну скаргу. до закінчення розгляду нашої апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним», − написав Малюська.

За його словами, це також означає, «що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, і готуватися по ньому до ЗНО в цьому році».

«З огляду на стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо якихось сюрпризів з правопису до закінчення ЗНО. Тому як мінімум до цьогорічного ЗНО зміна правил правопису не відбудеться», − зазначив міністр юстиції.

Також він пояснює, що закон, який давав право Кабміну приймати рішення, визнали неконституційним. У зв’язку з цим навіть при скасуванні нового українського правопису, шанси на його повернення залишаються – його спробують перезатвердити рішенням Нацкомісії зі стандартів державної мови.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов та скасував нову редакцію правопису. Позов у 2019 році подала мама учениці 7 класу, яка діє в інтересах своєї доньки. Жінка просила суд визнати протиправною та нечинною постанову уряду про правопис.

 

Теги: