Ректорів університетів обиратимуть по-новому

Верховна Рада у першому читанні підтримала зміни до закону про вищу освіту щодо удосконалення процедури виборів ректорів вишів. За відповідне рішення проголосували 335 депутатів.

Нардепи запевняють, що зараз система виборів ректорів в університетах має ряд недоліків. Перш за все, вибори ректора вважаються такими, що не відбулися, доки за одного з кандидатів не віддадуть 50%+1 голос. Цю норму потрібно змінювати.

Додамо, що для того, аби зміни набрали чинності, Верховна Рада має ухвалити друге читання законопроєкту, інформує 24 канал.

Ми вже на практиці маємо яскраві приклади, коли виборчий процес розпочався ще восени 2019 року і досі не завершився, а чергова спроба обрати ректора призначена на березень 2021 року,
– сказала депутатка Лариса Білозір.

Що планують змінити?

Якщо у виборах взяли участь два і більше кандидатів, але жоден з них не набрав більше 50% голосів, то на сьомий календарний день після проведення першого туру проводиться другий тур виборів. Так, ректором вишу стане людина, яка набрала більше 50% голосів, які мають право брати участь у виборах у першому турі, чи більше 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні у другому турі.

Якщо вибори визнані такими, що не відбулись або жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, то протягом тижня оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти.

 

Теги: