Українцям хочуть дозволити мати подвійне громадянство

3 депутати Верховної Ради від фракції “Слуга народу” пропонують парламенту дозволити наявність подвійного громадянства в українців з виключенням для державних службовців, тоді як раніше міністр закордонних справ Кулеба заявляв, що МЗС працює з парламентом над законопроектом про подвійне громадянство.

Відповідний законопроєкт №4640 зареєстрований в Раді 25 січня, передають Українськi Новини.

Так, законопроєктом пропонується ввести можливість придбання громадянами України громадянства (підданства) іноземної держави без втрати громадянства України, а також можливість придбання іноземцями громадянства України без відмови від громадянства своєї країни.

Також пропонується ввести декларування наявності (відсутності) іноземного громадянства (підданства) і ведення обліку громадян України, які мають громадянство інших государств.

Крім цього, законопроєктом передбачається подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують на обрання на виборні посади або прийняття на державну службу, на службу в органи місцевого самоврядування, проходження служби в правоохоронних органах..

Документом також вводиться поняття “держава-агресор”.

Зокрема, в разі наявності у громадян України громадянства (підданства) держави, визнаного агресором стосовно України, передбачена заборона зазначеним громадянам у реалізації їх виборчих прав і занятті державних посад.

Така заборона діє до моменту скасування у певної держави статусу “агресора” або припинення зазначеними громадянами громадянства (підданства) такого государства.

Авторамі документа вказані депутати “Слуги народу” Олег Дунда, Олександр Алексійчук, Дмитро Микиша.

 

Автор статті: Світлана Шевчук
Теги: